Aszalt gyümölcsök antioxidáns-értékei

Antioxidáns értékek 100 g

Terméknév▲Antioxidáns (mg/100 g)▲Átlagos antioxidáns (mg/100 g)▲
aszalt eper, aszalt eper
Aszalt eper
8.80, 12.00, 10.00, 4.008.95
szárított gránátalmamag, szárított gránátalma
Aszalt gránátalma
11.40, 13.00, 14.5012.63
aszalt mazsola – iráni szőlő
Aszalt borbolya (zereshk)
15.25, 14.75, 16.00, 5.5015.13
aszalt narancs, aszalt narancs
Aszalt narancs
8.00, 7.50, 9.00, 6.207.93
Aszalt mandarin
 
Aszalt mandarin
9.15, 8.00, 10.009.05
aszalt citrom
Aszalt citrom
7.50, 6.50, 8.007.33
aszalt vágott sárgabarack
Aszalt sárgabarack
12.80, 14.00, 13.00, 5.5011.83
aszalt vágott füge
 
Aszalt füge
13.35, 14.20, 12.50, 8.0012.76
almaszirom
Aszalt alma
4.00, 4.50, 3.50, 6.204.30
Aszalt banán
Aszalt banán
3.60, 3.80, 4.003.80
Aszalt őszibarack
Aszalt őszibarack
6.00, 5.50, 6.506.00
Aszalt sárgadinnye
Aszalt sárgadinnye
5.90, 5.00, 6.00, 4.405.57
Aszalt görögdinnye
Aszalt görögdinnye
4.40, 4.70, 4.004.37
Aszalt körte
Aszalt körte
6.20, 5.90, 6.506.20
Birsalmapor
 Birsalmapor
5.00, 5.20, 4.80, 5.605.15

Források