pls click for english

Kurutulmuş Patates

kurutulmuş patates-1kurutulmuş patates-2kurutulmuş patates-3kurutulmuş patates-4kurutulmuş patates-5kurutulmuş patates-6

Facebook'ta takip edin Linkedin'de takip edin instagramda takip edin Google'da takip edin Pinterest'de takip edin

Kuru patates nedir, nasıl üretilir ve satış çeşitleri nelerdir?

Kurutulmuş patates, taze patates kullanılarak kurutulup üretilen ve üretim sonucunda elde edilen kurutulmuş üründür.Taze patates kurutulmadan önce yaklaşık %80 civarında su içerir. Kurutma ile kurutulan taze üründeki su oranı çok düşük değerlere indirilir. Kurutma sonucunda yaklaşık 5 kg patates kullanılarak 1 kg kuru patates elde edilir. Kurutma esnasında üründeki su buharlaşır ve ürünün öz kısmı kalır. Bu sebeple kuru patates besin değerleri özellikle karbonhidrat, vitamin, protein, yağ gibi oranlar çok yükselmiştir. Aşağıda kurutulmuş patates satışımızdaki farklı çeşitleri bulabilirsiniz.

Kurutulmuş patates tozu 0-1 mm

Kurutulmuş patates granül 1-3 mm

Kurutulmuş patates Toptan Satış Şekli nasıldır- Toptan hangi tür ambalaj ile satın alabiliriz?

Toptan satış kraft çuvallar ile yapılmaktadır. Bu ambalaj şekli ile toptan satın alabilirsiniz.

Kurutulmuş Patates nerelerde kullanılır?

Kurutulmuş Patates kullanım alanlarından bazıları aşağıdadır.

Hazır çorba içerisinde kullanılmaktadır,

Et tavuk, balık, çiğköfte ve köfte harçlarında kullanılabilir,

Büsküvi kek gibi ürünlerin içerisinde kullanılabilir,

Börek ve poğaçaların içerisinde kullanılabilir,

Kurutulmuş Patates toptan fiyatı ne kadar?

Patates kurusu firmamızın toptan satışını yaptığı bir üründür. ucuz, kaliteli kurutulmuş Patates alımını firmamızdan yapabilirsiniz.

Kuru Patates fiyatları, stoklarımızda olduğu sürece, her ay aylık fiyat listemizde güncellenmektedir. bilgi@kurucum.com adresine mail atarak güncel TL- kg fiyatını alabilirsiniz. Toptan kurutulmuş Patates fiyatı almak için veya satın almak için sipariş formunu doldurursanız sizinle irtibata geçeriz. Perakende alımlarınız için online sitemiz.kurual.com

Kurutulmuş Patates nerede satılır, nasıl satın alabilirim?

Patates kurusunu kutu, paket veya çuvallar ile anlaşmalı kargomuzla adresinize gönderiyoruz.

Doğal yada Uygun Şartlarda Fırında Kurutulmuş Patates faydaları nelerdir?

Kurutulmuş patates, taze ürünün uygun şartlarda gerekli ön işlemlerden geçirilerek kurutulması ile üretilmiştir. Kurutma sonucunda kurutulan üründeki suyun buharlaşması ile ürünün özü kalır ve doğal kuru patates içindeki besin değerleri , vitaminler, etken maddeler, taze doğal haline oranla çok yükselir. Aynı miktar taze patates tüketmek ile kurutulmuş patates tüketmek arasında besin değerleri açısından çok farklılık vardır ama faydalar açısından ise istisnai durumlar dışında, doğal taze patates neye iyi geliyorsa kuru patates aynı konuda faydalıdır denebilir.
Önemli Not: Ürünün tanıtımında kullanılan fotoğraflar, besin değerleri ,faydaları ve yaklaşık fire oranları site ilk hazırlandığındaki veriler ve kaynaklar derlenerek yazılmıştır. Size gelecek ürün, ürünün cinsinden, kurutma tekniğinden ve başka unsurlar sebebiyle farklı olabilir.