Vrednosti antioksidanasa suvog voća

Antioksidativne vrednosti sušenog voća

Vrednosti antioksidanasa 100 g

Naziv proizvoda▲Antioksidansi (mg/100g)▲Prosečno antioksidansi (mg/100g)▲
sušena jagoda, sušena jagoda
Sušena jagoda
8.80, 12.00, 10.00, 4.008.95
sušene semenke nara, sušeni nar
Sušeni nar
11.40, 13.00, 14.5012.63
suvo grožđe – iransko grožđe
Sušena žutika (zereshk)
15.25, 14.75, 16.00, 5.5015.13
sušena pomorandža, sušena pomorandža
Sušena pomorandža
8.00, 7.50, 9.00, 6.207.93
Sušena mandarina
 
Sušena mandarina
9.15, 8.00, 10.009.05
sušeni limun
Sušeni limun
7.50, 6.50, 8.007.33
sušena seckana kajsija
Sušena kajsija
12.80, 14.00, 13.00, 5.5011.83
sušena seckana smokva
 
Sušena smokva
13.35, 14.20, 12.50, 8.0012.76
čips od jabuke
Sušena jabuka
4.00, 4.50, 3.50, 6.204.30
Sušena banana
Sušena banana
3.60, 3.80, 4.003.80
Sušena breskva
Sušena breskva
6.00, 5.50, 6.506.00
Sušena dinja
Sušena dinja
5.90, 5.00, 6.00, 4.405.57
Sušena lubenica
Sušena lubenica
4.40, 4.70, 4.004.37
Sušena kruška
Sušena kruška
6.20, 5.90, 6.506.20
Prah dunje
 Prah dunje
5.00, 5.20, 4.80, 5.605.15

Reference